b_640_480_16777215_00_images_vesti_2016_11_14680684_237395389996939_2672472083232966790_n.jpg

Ракометниот клуб Еурофарм Работник зад себе остави плоден и многу успешен викенд. Така по успехот на сениорската екипа, која го победи Прилеп со 35-32, на триумф се радуваа и младите категории.

Младинската екипа на Еурофарм Работник славеше во градското дерби против Пелистер со 28-25 (11-12). Во меч со многу пресврти домашната екипа стигна до значајни бодови.

Кадетската екипа на Еурофарм Работник забележаа победа во Ресен против своите врсници од тимот на Преспа со 18-25, што уште еднаш го потврдија добриот развој на проектот кој се движи по вистинскиот пат.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723