b_640_480_16777215_00_images_vesti_2016_11_press.jpg

Откако минатата недела го официјализираа трансферот на Давор Чутура, од РК Еурофарм Работник денес и пред јавноста го претставија најновото засилување. Еве ги импресиите на професионалците на Еурофарм Работник по потписот на искусниот лев бек:

Давор Чутура
(ракометар на Еурофарм Работник)

Сакам да се заблагодарам за гостопримството и на довербата. Двајцата тренери ги познавам најдобро и заради нив дојдов тука. Ова ми е прво искуство во Македонија, иако во минатото сум играл против Металург. Задоволен сум што ќе бидам дел од дербито. Слушнав како беше на првиот натпревар, мислам дека овој меч за сите љубители на ракометот е голема работа. Да се има два клуба во Суперлигата е голема работа

Иван Марковски
(тренер на Еурофарм Работник)

На мое и на огромно задоволство на сите луѓе во клубот, Чутура дојде во момент кога ни требаше нам во клубот. Со самото негово доаѓање си ги поставивме високите цели и амбиции за висок пласман во тековната сезона на машката сезона. Сакаме со тоа да потврдиме дека сме клуб со високи амбиции и дека не интересираат само големи работи.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723