b_640_480_16777215_00_images_vesti_2016_09_SDC12326.JPG

Во многу драматичен натпревар Еурофарм Работник го совлада Охрид со 18-17 и дојде до првите бодови во Суперлигата. Тренерот на победничката екипа по мечот ги сподели емоциите на битолските 60 минути.

„Игравме многу лошо, збркано, во грч, но сепак во вакви мечеви најважно е што покажавме карактер и што се се вративме за да победиме. Имаме многу уште да работиме, но верувам дека од натпревар во натпревар сега ќе играме само подобро. Имаме да учиме, бидејќи во Суперлигата нема лесни бодови, а ние како нов суперлигаш имаше многу потешкотии“, рече Иван Марковски.

Сезоната започна со половичен учинок за Еурофарм Работник, кој загуби од Пелистер и го совлада Охрид во првите две кола.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723