b_640_480_16777215_00_images_vesti_2016_08_rabotnik_prijatelska.jpg

Како најава за 44. издание за струшкиот ракометен турнир на „Женска плажа“ ракометарите на Еурофарм Работник утре ќе заминат во Струга каде ќе одиграат пријателски натпревар со првакот на Косово, Беса Фамилија.

Се работи за квалитетна екипа која неколку години игра главна улога во косовскиот ракомет, а и редовно учествува во европските купови. Своевремено на клупата на Беса Фамилија седеа македонските тренери Петрески и Глигоров.

Мечот се игра во вторник од 18.00 часот и ќе биде добра најава за турнирот кој почнува во среда, а од четврток своите мечеви ги започнува Еурофарм Работник, кој е дел од групата со Стеауа и Металург.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723