Првата фаза на подготовки на РК Еурофарм Работник минува според планот. Тренерскиот тим Зарков – Марковски напорно работат со сите ракометари, кои се здрави и силно мотивирани.

По вчерашниот прв тест натпревар и победата во Скопје против Вардар Јуниор со 28-33, ракометарите денес им се вратија на тренинзите во спортската сала „Младост“ и почнаа да го подготвуваат учеството на струшкиот турнир, каде Еурофарм Работник ќе учествува за првпат во својата историја. Таму „фармацевтите“ се сместени во групата со Стеауа и Металург. Погледнете ги фотографиите од последниот тренинг на новиот суперлигаш:

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723