b_640_480_16777215_00_images_vesti_2016_08_curlevski.jpg

Не поминаа ниту десет дена од стартот на подготовки на новиот суперлигаш Еурофарм Работник, а едно од најголемите засилувања во преодниот рок, Филип Чурлевски го продолжи договорор со битолскиот суперлигаш на уште една сезона.

Имено средниот бек имаше договор до јуни 2017 година, но сега е постигнат нов на обострано задоволство и ќе биде со важност до јуни 2018 година. Со тоа се гледа сериозноста од проектот на Еурофарм Работник и довербата во младиот ракометар.

Пред да пристигне во Еурофарм Работник, Филип Чурлевски настапуваше за Пелистер и Вардар Јуниор.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723