b_640_480_16777215_00_images_vesti_2023_11_pikseg.jpg

По двонеделна пауза и ЕХФ-неделата, на сцена се враќаат натпреварите од групната фаза на Лигата на шампионите. Неделата на сцена се натпреварите од седмото коло. Европската ракометна федерација ги објави официјалните лица за дуелот меѓу ,акедонскиот првак Еурофарм Пелистер и унгарски ПИК Сегед.

Судии на овој натпревар ќе бидат браќата близнаци од Молдавија, Игор и Алексеј Ковалчук, додека делегат ќе биде Предраг Павичевиќ од Црна Гора.

Натпреварот меѓу ПИК Сегед и Еурофарм Пелистер ќе се игра во „ПИК Арена“ во Сегед в четврток од 18:45 часот.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723