b_640_480_16777215_00_images_vesti_2023_10_hgdfs.jpg

Викендов почнува младинскиот шампионат на Македонија, кој ќе се игра по нов систем на натпреварување - со тринаесет екипи и 26 кола.

Учесници во младинскиот шампионат на Македонија 2023/24:

- Еурофарм Пелистер
- Еурофарм Пелистер 2
- Вардар
- Алкалоид
- Охрид
- Овче Поле
- Тиквеш
- Прилеп
- Бутел Скопје
- Мулти Есенс
- Пролет
- Младост Богданци
- Голден Арт

Прво коло:
(Недела, први октомври - спортска сала „Боро Чурлевски“- Битола)

10:00 - Еурофарм Пелистер - Тиквеш
19-00 - Еурофарм Пелистер 2 - Прилеп

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723