b_640_480_16777215_00_images_vesti_2022_12_rakomet-SEHA-eurofarm-pelister-meshkov_brest_46.jpg

Денес со ждрепка беа одредени натпреварувачките броеви за плеј-офот во домашното ракометно првенство. Со ова е познат и комплетниот распоред на натпреварите за осумте екипи кои ќе се борат за трофејот во Суперлигата.

Плеј-оф
Прво коло (11/12 февруари)

Еурофарм Пелистер 2 – ГРК Охрид

Бутел Скопје – Еурофарм Пелистер

Вардар 1961 – Пролет

ГРК Тиквеш – Алкалоид

Еве го комплетниот распоред на битолските суперлигаши:

rasored plej off 2022 2023

 

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723