b_640_480_16777215_00_images_vesti_2022_11_biro_i_kiss.jpg

Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги одреди официјалните лица за натпреварите од третото коло на Европската лига. По тринеделна пауза продолжуваат дуелите од машките евро-купови, а во вторник попладне во Битола доаѓа бундеслигашот Фуксе Берлин.

Натпреварот на битолчани со еден од фаворитите за освојување на трофејот во второто по квалитет натпреварување во Европа ќе го водат унгарски судии. Адам Биро и Оливер Киш се делегирани за овој дуел, а делегат на натпреварот е Хрватот, Владимир Сокол. Дуелот ќе се игра на 22 ноември во 18:45 часот, а билетите ќе бидат пуштени во продажба в петок наутро.

Во првите две кола Еурофарм Пелистер има една победа и еден пораз, а бундеслигашот од Берлин има две победи.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723