b_640_480_16777215_00_images_vesti_2022_11_ep20223.jpg

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров го соопшти поширокиот список за Светското првенство во Полска и Шведска. На списокот се повикани ракометарите на Еурофарм Пелисгер: Марко Кизиќ, Мартин Велковски, Ненад Костески, Жарко Пешевски, Гоце Ојлески, Павле Атанасијевиќ, Емилијан Ѓорговски, Цветан Кузманоски и Марио Танкоски и ракометарот на Еурофарм Пелистер 2, Петар Атанасијевиќ.

Машката сениорска репрезентација на Македонија на претстојното Светско првенство, кое ке се оддржи во Полска и Шведска, е дел од групата Ф заедно со репрзентациите на Холандија, Норвешка и Аргентина.

13.01.2023 НОРВЕШКА – МАКЕДОНИЈА 20:30 часот

15.01.2023 МАКЕДОНИЈА – ХОЛАНДИЈА 18:00 часот

17.01.2023 МАКЕДОНИЈА – АРГЕНТИНА 18:00 часот

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723