b_640_480_16777215_00_images_vesti_2021_11_ppp.jpg

Европската ракометна федерација (ЕХФ), во соработка со носителите на ТВ правата ги објави термините и саатниците за последните четири кола од групната фаза на ЕХФ лига Европа.

Еурофарм Пелистер во февруари и март трипати ќе игра во попладневен и еднаш во вечерен термин.

Саатница за пролетните натпревари на Еурофарм Пелистер во ЕХФ Лига Европа:
15.02.2022, 18:45 - Ним – Еурофарм Пелистер
22.02.2022, 20:45 - Еурофарм Пелистер – Кадетен Шафхаузен
01.03.2022, 18:45 - Татабања – Еурофарм Пелистер
08.03.2022, 18:45 - Еурофарм Пелистер – АЕК Атина

До крајот на есенскиот дел од групната фаза, Еурофарм Пелистер треба да одигра уште два натпревари против Спортинг Лисабон. По четири кола пелистерци освоија пет бода.

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723