b_640_480_16777215_00_images_vesti_2024_06_448317061_1286002559439582_4222856377410709608_n.jpg

Еурофарм Пелистер 2 не успеа да победи во баражот против Радовиш за опстанок во Суперлигата и покрај тоа што имаше големи шанси и беше фаворит на оваа средба. Битолчани беа совладани во драматична завршница и од следната сезона се селат во Првата лига.

Само два дена по оваа средба, Михаил Петровски си поднесе оставка од функцијата прв тренер на Еурофарм Пелистер 2 , која управата веднаш ја прифати.

Наскоро клубот ќе го именува новиот предводник на екипата.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723