b_640_480_16777215_00_images_vesti_2024_06_rakomet-superliga-prilep-eurofarm-pelister-2_26.JPG

Македонската машка младинска репрезентација ќе биде дел од Европското првенство, кое ќе се одржи во Словенија во период од 10 до 21 јули 2024 година. На списокот на селекторот Радомир Стојановиќ се наоѓаат и ракометарите на Еурофарм Пелистер 2, Ненад Белистојановски, Мирче Калајџиевски и Самоил Ристевски

Нашата младинска селекција е дел од групата А заедно со репрезентациите Австрија, Хрватска и Црна Гора.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723