b_640_480_16777215_00_images_vesti_2024_03_mitrevski_potpis.jpg

Македонскиот репрезентативец, Никола Митревски ќе го носи дресот на Еурофарм Пелистер од натпреварувачката 2024/2025.

Тоа што веќе некое време фановите го посакуваа беше потврдено и од клубот кој ја информораше јавноста дека е постигнат договор со искусниот голман за наредните две сезони.

Ова за Никола е враќање во својата родна Битола и во клубот за кој настапуваше во минатото. Во кариерата тој играше за Металург и Вардар на домашната сцена, а надвор од нашите граници беше во Романија и Португалија од каде и прави кам-бек во Македонија во актуелниот шампион.

Митревски потпиша договор на две сезони во друштво на директорот на клубот Звонко Шундовски.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723