b_640_480_16777215_00_images_vesti_2024_03_zareee.jpg

Селекторот на машката ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, го објави списокот на повикани ракометари за собирот во рамки на претстојната ЕХФ недела, во која Македонија ќе одигра контролни натпревари со репрезентацијата на Романија.

На списокот на Лазаров се најдоа 21 ракометар, од кои деветнаесет се од домашниот шампионат, а само двајца интернационалци. Селекторот Лазаро ги повика: Марко Кизиќ, Петар Атанасијевиќ. Цветан Кузманоски, Ненад Костески, Филип Кузмановски, Павле Атанасијевиќ и Жарко Пешевски.

spisok mart 2024

Собирот е закажан за на 11 март со почеток во 16>00 часот. Натпреварите прогив Романија нашиот национален тим ќе ги одигра на 15 и 16 март во Браила.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723