b_640_480_16777215_00_images_vesti_2024_02_печурица.JPG

Ракометарите на Еурофарм Пелистер 2 службено го добија натпреварот против РК Аеродром со 0-10 во 1. коло од плеј-аут фазата во Суперлигата.

Двата тима излегоа на теренот да се загреваат, но во тие моменти беше соопштено дека мечот нема да се одигра, а битолчани го добиваат службено.

Првиот домашен натпревар во плеј-аутот младите пелистерци го играат следниот викенд против Куманово.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723