horacek_i_novotni.jpg

Европската ракометна федерација ги одреди официјалните лица за натпреварот од 11. коло на групата А на Лигата на шампионите на ЕХФ меѓу Еурофарм Пелистер и ПСЖ. Дуелот на прваците на Македонија и Франција ќе го водат Чесите, Вацлав Хорачек и Јиржи Новотни. Се работи за искусен судиски пар, кој високо котира во европските ракометни кулоари.

Делегат на натпревар ќе биде Емир Бешлија од Црна Гора.

Натпреварот Еурофарм Пелистер - ПСЖ се игра в среда на 14 февруари од 18:45 часот во спортската сала „Боро Чурлевски“.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723