b_640_480_16777215_00_images_vesti_2024_01_cehteee.jpg

РК Еурофарм им ги честита настапите за своите национални репрезентации на нашите професионалци. Покрај беспоштедната борба и позитивното претставување во дресот со државниот грб, нашите ракометари достојно го претставија и нашиот клуб ширум светот.

422453785 18321491641189535 6322188387407460777 n

- Калифа Гедбан со алжирската репрезентација го освои второто место на Африканскиот Куп на нации во Египет

- Урбан Лесјак и Нејц Цехте со словенечката репрезентација го освоија шестото место на Европското првенство во Германија и ќе играат во олимписките квалификации

- Жарко Пешевски, Петар Атанасијевиќ, Ненад Костески, Филип Кузмановски и Марко Кизиќ со македонската репрезентација го освоија седумнаесеттото место на Европското првенство во Германија

- Урош Борзаш и Богдан Радивојевиќ со српската ракометна репрезентација го освоија деветнаесеттото место на Европското првенство во Германија.

422620528 18321491638189535 159139432191934809 n

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723