b_640_480_16777215_00_images_vesti_2024_01_418476152_18320324641189535_8942711094159892057_n.jpg

Актуелниот македонски ракометен шампион, Еурофарм Пелистер, направи неколку промени пред вториот дел од сезоната, а една од нив е доделување на капитенската лента на македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски. Претходно улогата на прв капитен на екипата ја имаше Жарко Пешевски.

Кузмановски во ноември потпиша договор со битолскиот тим, а Еурофарм Пелистер не чекаше долго пред да му додели поголема одговорност во вториот дел од сезоната кога екипата ќе се бори за шампионската титула.

Еурофарм Пелистер вчера го потврди и ангажманот на поранешниот репрезентативец Дејан Манасков, со што дополнително го засили својот состав.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723