b_640_480_16777215_00_images_vesti_2021_06_f4_mladinci_pelister.jpg

Овој викенд се одиграа натпреварите по групи во младинската лига на Македонија, Екипата на Еурофарм Пелистер 2 ќе игра на завршниот турнир во Скопје, каде ќе се бори за титулата со Голден Арт КЛ7, Борец и Скопје.

група Б:

Еурофарм Пелистер 2 – Тиквеш 33-11

Прилеп – Струга 27-17

Еурофарм Пелистер 2 – Охрид 28-17

Струга – Еурофарм Пелистер 19-25

Охрид – Прилеп 15-29

Тиквеш – Еурофарм Пелистер 22-27

Еурофарм Пелистер 2 – Еурофарм Пелистер 22-11

Прилеп – Тиквеш 31-18

Еурофарм Пелистер – Охрид 21-15

Тиквеш – Струга 23-30

Прилеп – Еурофарм Пелистер 2 21-26

Охрид – Струга 31-25

Охрид – Тиквеш 29-14

Струга – Еурофарм Пелистер 2 15-28

Еурофарм Пелистер – Прилеп 22-19

Завршен турнир 16 јуни

Полуфинале:

Борец – Скопје

Еурофарм Пелистер 2 – КЛ7

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723