b_640_480_16777215_00_images_vesti_2021_06_дрогришки.jpg

Некогашниот репрезентативец на Македонија, Стефан Дрогришки не е повеќе член на Еурофарм Пелистер 2. Клубот денес му се заблагодари за професионалноста и му посака среќа во понатамошниот тек на кариерата.

„Стефан Дрогришки го напушта Еурофарм Пелистер 2. Клубот му се заблагодарува на професионалноста и залагањето, му посакува многу успеси понатаму“, се вели во информацијата од клубот во Битола.

Пред да се врати во својот матичен клуб, средниот бек настапуваше за Металург и Еурофарм Работник. Во следните неколку дена вториот битолски клуб ќе го дефинира ростерот кој ќе му биде даден на располагање на тренерот Александар Јовиќ. Со македонската репрезентација Дрогришки играше на Светското првенство во Франција во 2017 година.

Еурофарм Пелистер подготовките за новата сезона ќе ги започне на 19 јули во Битола.

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723