b_640_480_16777215_00_images_vesti_2021_06_бабиќ_и_јовиќ.jpg

Двата битолски суперлигаши денес го објавија планот на подготовки за сезоната 2021/22. И Еурофарм Пелистер и Еурофарм Пелистер 2 ќе ги „запали моторите“ на 19 јули и ќе ја темпира формата во Маврово.

План на подготовки за сезоната 2021/22:

Еурофарм Пелистер:

19 јули – старт на подготовки во Битола
23-30 јули – подготвителен период во Маврово
1-25 август – пријателски и турнирски натпревари (Струшки ракометен турнир) и СЕХА Гаспром лига (четвртфинале)

Еурофарм Пелистер 2:

19 јули – старт на подготовки во Битола
30 јули – 7 август – подготвителен период во Маврово
7 август – 1 септември – пријателски и турнирски натпревари

Новата сезона во Суперлигата предвидена е кон средината на септември 2021 година.

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723