b_640_480_16777215_00_images_vesti_2021_06_rakomet-rnl-eurofarm-pelister_32.jpg

Ракометната федерација на Македонија одлучи по турнирски систем да се одиграат сите натпревари од младинските шампионати на Македонија.

Групните натпревари во младинска конкуренција и во машка и во женска конкуренција се планирани за периодите од 12-15 јуни, а завршниот турнирот на 16-17 јуни. Кај кадетите групите ќе се играат од 18-20 јуни, а завршниот турнир на 23 и 24 јуни. Пионерите се последни, со групна фаза од 26 до 28 јуни, а „фајнал-фор“ турнир на 30 јуни и 1 јули.

РК Еурофарм Пелистер пријави шест возрасни категории во младинските шампионати на Македонија.

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723