b_640_480_16777215_00_images_vesti_2021_06_spisok_nis.jpg

Селекторот на сениорската машка ракометна репрезентација, Кирил Лазаров го скрати списокот на ракометари на Б репрезентација за пријателски натпревари со Србија закажани на 19 и 20 јуни. Повикани се ракометарите на Еурофарм Пелистер: Цветан Кузманоски, Дејан Кукуловски и Ненад Костески и Иван Димитровски, Никола Стоилевски и Павле Атанасијевиќ од Еурофарм Пелистер 2.

Список на Македонија за дуелите против Србија:

1. Марко Козиќ (Вардар 1961)
2. Даниел Ѓорѓески (Металург)
3. Андреј Петковски (Голден Арт КЛ7)
4. Михаил Аларов (Пролет)
5. Кристијан Симоновски (Голден Арт КЛ7)
6. Марко Стојковиќ (Голден Арт КЛ7 )
7. Стефан Атанасовски (Вардар 1961)
8. Цветан Кузманоски (Еурофарм Пелистер)
9. Дарко Кондев (Тиквеш)
10. Иван Димитровски (Еурофарм Пелистер 2)
11. Ненад Костески (Еурофарм Пелистер)
12. Никола Стоилевски (Еурофарм Пелистер 2)
13. Михајло Младеновиќ (Охрид)
14. Дејан Кукулоски (Еурофарм Пелистер)
15. Емилијан Ѓорѓески (Голден Арт КЛ7)
16. Мартин Манасков (Охрид)
17. Мартин Серафимов (Металург)
18. Томислав Јагуроновски (Вардар 1961)
19. Давид Савревски (Работнички)
20. Игор Георгиев (Голден Арт КЛ7)
21. Павле Атанасијевиќ (Еурофарм Пелистер 2)
22. Марко Мишевски (Вардар 1961)
23. Марко Митев (Бутел Скопје)
24. Христијан Крстаноски (Струга)

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723