b_640_480_16777215_00_images_vesti_2021_06_еурофарм_пелистер_-_охрид_1.jpg

РК Еурофарм Пелистер со церемонија пред почетокот на натпреварот против Охрид и свечени подароци го испрати својот капитен Градимир Чаневски. Капитенот на битолскиот клуб заминува на истек на договорот и слободен е да ја избере својата иднина.

Последниот натпревар за Еурофарм Пелистер денес го одиграа и Невен Стјепановиќ и Дарио Петровски, а како слободен ракометар клубот го напушта и Марин Вегар. Клубот им се заблагодари на професионалноста и залагањето.

Сезонава битолчани го освоија второто место во Суперлигата и играа финале на Купот, а во Европа ја минаа групната фаза на Лига Европа, па беа елиминирани од подоцнежниот победник, Магдебург.

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723