b_640_480_16777215_00_images_vesti_2021_05_odlozen_natprevar.jpg

Ракометната федерација на Македонија целосно го одложи 13. коло од плеј-офот, како последица на трагичната смрт на репрезентативниот голман Никола Даниловски.

Најнапред беше одложен само натпреварот Охрид - Струга, а попладнево одлучено е да не се играат и останатите три натпревари, меѓу нив и дуелот меѓу Еурофарм Пелистер 2 и Еурофарм Пелистер. Целото коло е поместено за в понеделник на 31 мај во 19:00 часот.

Ракометарите и ракометните работници се во шок по ужасната вест од Охрид и не се во состојба денес да играат ракомет.

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723