b_640_480_16777215_00_images_vesti_2021_05_mak-rakomet-vardar-junior-pelister-11112016-1332.jpg

Момчето кое утрово е пронајдено мртво во водите на Охридското Езеро е ракометниот голман и поранешен член на РК Пелистер, Никола Даниловски.

Тој бил пријавен за исчезнат синоќа околу 21:00 часот. Според охридската полиција, на телото нема траги на насилство. Телото е пронајдено во близина на туристичката населба Лагадин.

24-годишниот Даниловски го бранеше голот на РК Охрид, а беше дел и од македонската репрезентација.

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723