b_640_480_16777215_00_images_vesti_2021_04_euroodlozenppd.jpg

Натпреварот од шестото коло на групата А на СЕХА Гаспром лигата помеѓу Еурофарм Пелистер и ППД Загреб, планиран за 13 април во 17:45 часот во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола нема да се одигра. Хрватскиот тим има големи проблеми со ковид-19 во своите редови и на барање на ППД Загреб. натпреварот е одложен.

СЕХА Гаспром лигата дополнително ќе одлучи дали ќе се одигра овој натпревар и ако постои можност, ќе биде дефиниран нов термин.

Оваа празнина ќе биде пополнета в среда попладне со натпревар од шестото коло на плеј-офот на Суперлигата помеѓу Еурофарм Пелистер и Еурофарм Пелистер 2.

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723