b_640_480_16777215_00_images_vesti_2021_02_eurofarm_pelister_mladinci.jpg

Еурофарм Пелистер во рамките на Купот на Македонија запиша лесна победа против Вардар од Неготино со45-11, а тренерот Жељко Бабиќ во екипата вклучи и им и даде солидна минутажа на тројца младинци од тимот кој го води Фарух Мемиќ. Тројцата младинци кои играа се средношколци од Битола, родени во 2003 година, кои ќе можат да се пофалат дека на 18 години играле за сениорскиот тим.

Тројцата се од Битола, а се работи за Филип Гуцевски и Христијан Мицевски кои се ученици во Средното медицинско училиште, а Андреј Марковски е ученик во Горната гимназија „Јосип Броз Тито“.

Гуцевски, Ристевски и Марковски добија солидна минутажа и шанса да го покажат квалитот кој го имаат, но и максимално ја искористија минутажата.

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723