b_640_480_16777215_00_images_vesti_2021_01_vega.jpg

Шест ракометари на Еурофарм Пелистер и еден на Еурофарм Пелистер 2 неделава ќе бидат инволвирани во натпревари за своите национални репрезентации. Тројца од нив ќе играат квалификациони дуели за Европското првенство во Словачка и Унгарија во 2022 година, а останатите се дел од пријателски натпревари.

Маџовски, Танкоски, Костески, Кузманоски
5 јануари: Македонија – Чиле (пријателски натпревар)
9 јануари: Македонија – Чиле (пријателски натпревар)

Радовиќ
6 јануари: Црна Гора - Шведска (квалификации за ЕП)
9 јануари: Шведска - Црна Гора (квалификации за ЕП)

Вегар, Периќ
6 јануари: Естонија – Босна и Херцеговина (квалификации за ЕП)
10 јануари: Босна и Херцеговина – Естонија (квалификации за ЕП)

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48