b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_12_честитки_еурофарм_пелистер.jpg

РК Еурофарм Пелистер на сите ракометари, симпатизери на клубот и партнери им посакуваме среќни новогодишни празници. Нека идната година ни донесе радост, среќа, здравје и бериќет. Нека ни донесе нови спортски успеси и задоволства.

Вам и на вашите семејства им посакуваме среќна Нова Година !

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48