b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_12__DSC7817.JPG

Ако во есенските месеци имаа сериозни потешкотии да влезат во ритам и да одиграат натпревари во СЕХА лигата и Лига Европа, ракометарите на Еурофарм Пелистер во новата година имаат густ и напорен календар. Меѓу Суперлигата, СЕХА Гаспром лигата и Лига Европа на ЕХФ тие ќе одиграат голем број натпревари и ќе се обидат да остават трага сезонава.

Еве ги сите натпревари на Еурофарм Пелистер во втората половина од сезоната 2020/21:

Суперлига:

Еурофарм Пелистер - Струга
Еурофарм Пелистер - Бутел
Вардар 1961 - Еурофарм Пелистер
Еурофарм Пелистер - Пролет
Металург - Еурофарм Пелистер
Еурофарм Пелистер - Еурофарм Пелистер 2
Охрид - Еурофарм Пелистер
Струга - Еурофарм Пелистер
Бутел - Еурофарм Пелистер
Еурофарм Пелистер - Вардар 1961
Пролет - Еурофарм Пелистер
Еурофарм Пелистер - Металург
Еурофарм Пелистер 2 - Еурофарм Пелистер
Еурофарм Пелистер - Охрид

СЕХА Гаспром лига:

21.12.2020 Еурофарм Пелистер – Металопластика
06.02.2021 Загреб – Еурофарм Пелистер
26.02.2021 Еурофарм Пелистер – Татран Прешов
17.03.2021 Металопластика – Еурофарм Пелистер
25.03.2021 Еурофарм Пелистер – Загреб
03.04.2021 Татран Прешов – Еурофарм Пелистер

10/11.04.2021 Oсминафинале, прв натпревар
14/15.04.2021 Осминафинале, втор натпревар

04/05.05.2021 Четвртфинале, прв натпревар
14/15.05.2021 Четвртфинале, втор натпревар

Лига Европа:

09.02.2021 Татабања – Еурофарм Пелистер
16.02.2021 Еурофарм Пелистер – ГОГ Гудме
23.02.2021 Еурофарм Пелистер – Рајн Некар Чевен
02.03.2021 Кадетен Шафхаузен – Еурофарм Пелистер
Еурофарм Пелистер - Татабања ?

Подготовките за вториот дел од сезоната битолскиот клуб ќе ги започне на осми јануари.

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48