b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_12_mitrevski_izjava.jpg

Еурофарм Пелистер се пофали дека Стипе Мандалиниќ останува верен на клубот со 2021/22 година. Клубот заврши голема работа со овој потпис, а спортскиот директор на клубот, Димитар Митревски откри што значи продолжување на соработката со поранешниот лев бек на Фуксе Берлин.

„Во Стипе Мандалиниќ го добивме точно тоа што ни беше потребно – лидер на теренот и надвор од него. Продолжувањето на договорот е од големо значење за нас како клуб и тоа првиот чекор кон градење на уште подобар тим за следната сезона. Задоволни сме што и Стипе се чувствува добро во Битола и верува во нашиот проект кој е на повисоко ниво секоја година“, изјави спортскиот директор на Еурофарм Пелистер, Стипе Мандалиниќ.

28-годишниот Мандалиниќ треба да се приклучи на тренинзите со битолскиот клуб на осми јануари 2021 година, во спортската сала „Јован Калаузи“ во Битола.

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48