b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_12_eurofarm_-_trimo_15.jpg

Денес во просториите на РФМ се одржа извлекувањето на редните броеви за одредување на редоследот на натрпреварите во Суперлигата (плеј-оф и плеј-аут) и Првата лига (плеј-оф и плеј-аут) за натпреварувачка сезона 2020/21.

Во првото коло Еурофарм Пелистер ја пречекува Струга, а Еурофарм Пелистер 2 гостува кај Вардар 1961.

Прво коло:
Еурофарм Пелистер - Струга
Бутел Скопје - Охрид
Вардар 1961 - Еурофарм Пелистер 2
Пролет - Металург

Разигрувањето ќе започне на крајот од февруари 2021 година.

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48