b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_11_smailagic_sudii.jpg

Европската ракометна федерација ги одреди официјалните лица за натпреварот од четвртото коло од групата Д на Лига Европа меѓу претставникот на Германија, Рајн Некар Левен и македонскиот Еурофарм Пелистер.

Овој натпревар ќе се игра на 24 ноември во „САП Арена“ со почеток од 20:45 часот, а судии ќе бидат Швеѓаните Aндреј и Сандро Смаилагиќ. Делегат на европската ракометна федерација ќе биде Ерман Вулф од Германија.

Во првите два натпревари, Еурофарм Пелистер загуби од ГОГ Гудме и ремизираше со Кадетен Шафхаузен. Натпреварот од првото коло против Татабања е одложен, а термин за ново одигрување уште не е одреден.

Делегацијата на Еурофарм Пелистер в понеделник наутро ќе замине за Германија и со авионски превоз преку Франкфурт ќе пристигне во Манхајм, градот каде што ќе се игра натпреварот.

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48