b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_11_17.11.20_pelister-shafhauzen_151.jpg

Еурофарм Пелистер одигра 25-25 против Кадетен Шафхуазен во третото коло на групата Д на Лига Европа.

 Голманот Благојче Трајкоски можеби не блескаше како на средбата во Данска против ГОГ Гудме, но забележа една од најдобрите одбрани на колото.

Прилепчанецот собра четири интервенции, а една од нив се најде во ТОП 5 на колот. Спречениот зицер од контранапад на Фримел, беше доволен за третото место.

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48