b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_11_Еурофарм_Пелистер_тренинг_пред_Шафхаузен_11.jpg

На денешното тестирање во Битола, сите ракометари на Еурофарм Пелистер и членови на стручниот штаб се негативни и спремни за натпреварот од третото коло на групата Д на Лига Европа. Неколкумина кои го прележаа вирусот со симптоми се исцрпени, па не се најдоа на списокот на Бабиќ..

За разлика од првиот натпревар нема да игра Гоце Ојлески, а на негово место ќе влета Елмир Граџан. Надвор од стројот се и Кукуловски и Ѓукиќ. Швајцарците попладнево пристигнаа во Битола и вечерва го одржаа единствениот тренинг пред натпреварот. Во досега единствениот натпревар кој го одигра во групата Д, Кадетен Шафхаузен го совлада ГОГ Гудме со 29-28.

Меѓусебни натпревари:

08.10.2005 – Пелистер – Кадетен Шафхаузен 30-27
22.10.2005 – Кадетен Шафхаузен – Пелистер 34-28

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48