b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_11_euro2pel.jpg

Ракометната федерација на Македонија им најави на клубови учесници во првиот дел на Суперлигата дека овој викенд ќе продолжат натпреварите прекинати пред две недели. Сепак, најнапред треба да бидат тестирани сите екипи, а потоа и да се одиграатт заостанатите натпревари.

Еурофарм Пелистер 2 треба да го надополни домашниот натпревар со Прилеп, одложен непосредно пред одигрувањето.

Заостанати натпревари од група Б:

Металург – Работнички

Младост – Металург

Бутел – Металург

Еурофарм Пелистер 2 – Прилеп

Со две победи и три порази екипата на Александар Јовиќ се наоѓа на средината на табелата со реални шанси за пласман во разигрувањето.

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48