b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_11_руски_судии.jpg

Европската куќа на ракометот ги одреди официјалните лица за натпреварите од третото коло на групната фаза на Лига Европа.
Натпреварот меѓу Еурофарм Пелистер и Кадетен Шафхаузен во рамките од третото коло на групата Д ќе го водат руските судии Николај Володков и Евгениј Зотин, додека делегат ќе биде Камер Металари од Македонија.

Натпреварот е предвиден да се игра во Битола на 17 ноември во 18:45 часот, но постои шанса и да биде одложен.

Еурофарм Пелистер побара одложување заради повеќе случаи на позитивни ракометари на коронавирус, по враќањето од Данска пред две недели. ЕХФ уште не се изјаснила околу барањето на македонскиот претставник.

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48