b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_11_eurofarm_pelister_2_trening_2.jpg

Тренерот на Еурофарм Пелистер 2, Александар Јовиќ повторно го има целиот ростер на располагање. Откако беа детектирани неколку позитивни случаи на корона вирус, ракометарите го минаа периодот на изолација и се враќаат во тренажен процес. Оние асимптоматски случаи тренираа во своите домови, со насоки на стручниот и медицинскиот тим, а сега ќе бидат дел од групата.

Еурофарм Пелистер 2 секојдневно тренира во спортската сала „Боро Чурлевски“, чекајќи вести за продолжување на сезоната во Суперлигата. Пред одложувањето младата екипа на Јовиќ собра две победи и четири порази и треба да го одигра заостанатиот натпревар против Прилеп.

Ракометарите, стручниот и медицинскиот тим повторно ќе бидат тестирани по информацијата за продолжување на шампионатот.

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48