b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_09_пролет_-_еурофарм_пелистер_2.jpg

Тинекс Пролет триумфираше на последниот контролен натпревар во пресрет на новата сезона против Еурофарм Пелистер 2 со 28-19 (18-9) на дуел играм во Скопје. Петар Ангелов бранеше во голем стил во првото полувреме, кога беше создадена и клучнта разлика.

Домашниот состав продолжи со одлична игра и на почетокот од вториот дел, поведувајќи со 18-9 и јасно ставајќи им до знаење на гостите од Битола дека немаат шанси да стигнат до пресврт. Матлиески и Јовиќ до крајот им дадоа шанса и на неколку млади ракометари. Еурофарм Пелистер 2 покажа замор од натпреварот против Еурофарм Пелистер во средата.

Ова беше последен натпревар за Еурофарм Пелистер 2 во подготвителниот период, а следниот петок во првото коло на Суперлигата, во Битола го пречекуваат Металург.

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48