b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_09_turnir_atina.jpg

Овој викенд ракометарите на Еурофарм Пелистер ќе гостуваат во Грција на силен ракометен турнир во организација на АЕК Атина. Учесници на турнирот „Андреас Папастаматис“ се грчките екипи АЕК Атина и Диомидос Аргус, кипарски Анортозис и македонскиот вицешампион.

Распоредот на натпревари:

Петок, 4 септември

18:00 - АЕК - Диомидис Аргус
20:00 - Еурофарм Пелистер - Анортозис

Сабота, 5 септември

11:00 - АЕК - Анортозис
13:00 - Диомидис Аргус - Еурофарм Пелистер

Недела, 6.септември

17:00 - Диомидис Аргус - Анортозис
19:00 - АЕК - Еурофарм Пелистер

Се предвидува дека за трофејот ќе се борат Еурофарм Пелистер и АЕК. Експедицијата на битолскиот клуб за Атина патува на трети септември.

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48