b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_08_охрид_-_еурофарм_пелистер.jpg

Во контролен натпревар што се одигра вчера во спортската сала „Билјанини извори“, ракометарите на Еурофарм Пелистер го совладаа Охрид со 22-25 (11-13).Охриѓани пружија силен отпор против фаворитот за титула во домашното првенство. Наизвесно и израмнето на семафорот беше се до 57. минута кога Охрид не реализира контра, по што следеше казна од битолчани кои машки се испотија за победата.

Шанса да настапат на натпреварот добија сите ракометари од двата табори.

Еурофарм Пелистер ги продолжува серијата подготвителни натпревари на турнирот што во Атина го организира АЕК, пред настапот во Европските купови претстојната есен, а ГРК Охрид, внимателно ја темпира формата пред стартот на новото првенство во Суперлигата.

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48