b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_08_еурофарм_пелистер_турнир.jpg

Ракометарите на Еурофарм Пелистер веќе го планираат следниот период од подготовките, во очекување на официјалните термини за одигрување на натпревари од СЕХА Гаспром лигата. Неделава ракометарите тренираат во Битола, под будното око на Бабиќ и неговите соработници, а следната недела ќе играат на интернационален турнир.

По првичното одложување на турнирот на АЕК во Атина, и откажувањето на францускиот Трембле, грчкиот клуб пронајде начин да го организира турнирот две недели подоцна, со две други екипи од првичниот план. Имено, покрај АЕК Атина и Еурофарм Пелистер, на турнирот ќе играат и Анортозис од Кипар и Диомодис Аграс, член на грчката Суперлига.

Турнирот ќе се игра по систем секој со секого, па пелистерци ќе одиграат три натпревари на 4,5 и 6 септември. Експедицијата на македонскиот клуб на 3 септември ќе патува за Атина.

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48