b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_06_kushan.jpg

Македонскиот вицешампион Еурофарм Пелистер обезбеди уште едно, петто засилување за новата сезона. Битолската екипа се засили со Томислав Кушан, кој претходно настапуваше за Натурхаус Ла Риоха во минатите три сезони. Хрватскиот интернационалец потпиша двегодишен договор со македонскиот клуб.

Кушан е висок 200 сантиметри и нема сомнеж дека ќе биде големо засилување и во нападот, но и во одбраната на екипата од Битола.

Во Битола досега пристигнаа и Танкоски, Кукуловски, Мандалиниќ, Мараш и Периќ, кои треба да му помогнат на Еурофарм Пелистер во борбата во Европа и СЕХА-лигата.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48