b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_05_pel2tri.jpg

Ракометниот клуб Еурофарм Пелистер 2 започна да се екипира за сезоната 2020/21. Клубот ќе се натпреварува во Суперлигата и не ги крие високите амбиции во натпреварувањето. За да се задржи автентичноста на битолскиот клуб и познатата школа, Еурофарм Пелистер 2 ги продолжи договорите со некои од ракометарите кои го понесоа товарот во сезоната 2019/20.

Младиот Иван Димитровски потпиша двегодишен, а Стефан Дрогришки и Стефан Талевски едногодишен договор со Еурофарм Пелистер 2 и во иднина ќе го сочинуваат костурот на екипата. Еурофарм Пелистер 2 ќе се потпре на млади ракометни сили и нема да биде без амбиции во следниата сезона.

Во периодот кој што следи клубот ќе го претстави комплетниот проект, останатите засилувања и стручниот штаб за сезоната 2020/21.

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48