b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_04_Танковски_Еурофарм_Пелистер.jpg

Македонскиот вицешампион, Еурофарм Пелистер денес го претстави првото засилување за сезоната 2020/21. Нов член на битолскиот суперлигаш е 21-годишниот репрезентативец на Македонија, Марио Танковски. Средниот бек денес пристигна во клупските простории во Битола, потпиша тригодишен договор и клубот го официјализираше трансферот.

Танкоски е адут повеќе на клубот за настапите во Суперлигата, Европа и СЕХА лигата. Марио Танковски е еден од најголемите македонски надежи, настапуваше за македонската репрезентација на последното Европско првенство, а во Битола доаѓа од Металург.

Младиот ракометар ќе му се стави на располагање на тренерот Жељко Бабиќ во подготовките за сезоната 2020/21

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48