b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_01_83225077_2572391326369768_9144275090202951680_o.jpg

Втор натпревар и втора победа за Еурофарм Пелистер за време на подготовките во Србија. Битолчани имаа добар тест против суперлигашот од Суботица и забележаа победа со 28-19.

Битолчани доминираа на теренот и ги оправдаа очекувањата во целост. Момците на Бабиќ беа во предност во текот на поголемиот дел од средбата, а тоа го покажува и резултатот.

Ова е четврта победа во пет контролни натпревари за тимот од Битола после двете средби со КЛ7 и дуелите со Вардар и Војводина.

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48