b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_01_eurofarm_1.jpg

СЕХА лигата ги одреди термините за одигрување на осминафиналните натпревари сезонава. Еурофарм Пелистер гостува во првиот натпревар против Нексе Нашице на 1 февруари во 15:00 часот, додека реваншот е закаж за 12 февруари во 20:15 часот во Битола.

Први натпревари:

01.02.2020, 15:00 часот, Нексе Нашице – Еурофарм Пелистер
02.02.2020, 15:00 часот, Спартак Москва – Татран Прешов
02.02.2020, 19:00 часот, Металопластика – Војводина
02.03.2020, 16:15 часот, Пекинг – Мешков Брест

Возвратни натпревари:

08.02.2020, 18:00 часот, Татран Прешов – Спартак Москва
11.02.2020, 17:15 часот, Војводина – Металопластика
12.02.2020, 20:15 часот, Еурофарм Пелистер – Нексе Нашице
03.03.2020, 16:15 часот, Мешков Брест – Пекинг

Победникот од овој двомеч ќе се сретне со Вардар во четвртфиналето.

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48